Solární plachta má mnoho výhod

Solární plachta je v posledních letech čím dál tím oblíbenější a není se co divit, protože má mnoho výhod, díky kterým nám pomáhá udržovat vodu čistou a bez nečistot, zamezuje teplé vodě, aby vychladla, ale především přirozeným způsobem za pomocí pouze slunečního záření ohřívá vodu v bazénu.

  • Vybírat si můžete z různých velikostí, vždy si přizpůsobte tuto plachtu velikosti bazénu, protože plachta by měla ležet přímo na hladině, měla by se jí dotýkat a měla by být rozprostřená po celém obvodu.

hra s vodou

Ohřívá vodu v bazénu

Díky této solární plachtě budete mít vodu teplejší a příjemnější. Je vybavená speciálními články, které jsou zabudované přímo v bublinkové fólii. Díky tomuto speciálnímu systému probíhá ještě lépe přenos slunečního záření. Povrch se nahřívá a teplo snadněji putuje přes plachtu na hladinu vody v bazénu, kde vodu ohřívá. Snadno a lehce tak docílíte toho, že budete mít teplejší vodu v bazénu.

K čemu ještě slouží? Když se na to podíváte z druhého úhlu pohledu, tak zjistíte, že také v podstatě brání teplu, aby unikalo zase zpět do přírody. Naakumulované teplo tak zůstává pod pokličkou hezky ve vodě. Další velkou výhodou je, že zabraňuje odpařování vody. Přirozený odpar vody totiž běžně ve dne nezaznamenáme, ale můžeme si toho všimnout po delší době, kdy zpozorujeme, že v bazénu máme vody méně. A právě plachta tomuto odpařování zabraňuje.

V horkých slunečních dnech je to totiž přirozený projev přírody. A co patří mezi další přirozené projevy přírody? Přeci tráva, hmyz a vítr, takže je každému jistě hned jasné, že se do vody dostávají také tyto nepraktické nečistoty. Jak jim zamezit? Natáhnete tuto solární plachtu jako jakoukoliv jinou běžnou krycí plachtu přes hladinu a díky tomu prakticky zamezíte vniknutí nečistot na hladinu a do bazénové vody.

oranžová nálada

  • Pořídit si můžete černou, modrou nebo transparentní čili průhlednou solární plachtu.
  • Každý typ dobře odolává mechanickému poškození. Jsou také odolné vůči bazénovým chemikáliím, které se běžně do vody přidávají. Mohou mít různou tloušťku. Vyberte si i vy plachtu, která vám přinese příjemnější prostředí ve vašem bazénu. Zaručí teplejší vodu bez jakékoliv námahy, žádné spadané nečistoty a zamezí i odparu vody. Hned několik výhod najednou, pro které si tuto plachtu jistě také velice rychle oblíbíte.

Related Posts