Smím prosit?

Dny se krátí a noci se prodlužují. Podzimní a zimní období již tradičně patří plesům, bálům a různým tanečním večírkům. Pánové oblékají bílé košile s motýlkem či kravatou a spolu s tmavým oblekem se mění na opravdové gentlemany. Dámy si vybírají ty nejtřpytivější a nejelegantnější večerní šaty a míří do víru tance a společenské zábavy. Plesové šaty mohou mít různou podobu. Záleží, při jaké příležitosti mají být použity.


saty


Kurzy tance, plesy, bály

Pokud se chystáte do tanečních kurzů, kde se budete tanečním krokům teprve učit, pak zvolte raději šaty krátké. Bude se vám v nich lépe pohybovat, vyučující lépe uvidí případně chyby a může vás na ně snadněji upozornit. Vždy volte takové šaty, v kterých se cítíte pohodlně a které vám umožní volný pohyb. Určitě v tuto chvíli nevybírejte koktejlové šaty, které jsou sice velmi elegantní a moderní, ale bohužel obvykle příliš úzké. Při každém tanečním kroku byste je musely přidržovat či stahovat zpět na své místo. Na ples se naopak hodí šaty dlouhé, elegantní a zdobné.

oblek

Ples nebo taneční bál má být jedním z vrcholů taneční a společenské sezony, proto zde ani na špercích nemusíte šetřit. Pokud si chcete dopřávat tance, tak ale nevolte šaty s obručemi v sukních. Sice vytváří krásně bohaté sukně, ale v tanci by vám opravdu hodně překážely. Stejně tak nevolte šaty příliš úzké. Opět je potřeba, aby vám umožnily volný pohyb. Zvolte také vhodné boty, které určitě musí mít alespoň malý podpatek. Ideální je také pásek přes nárt, který zajistí, že se vám boty nebudou vyzouvat. Pokud si nejste v tanci příliš jistě, pak zvolte boty s uzavřenou špičkou. Vaše nohy tuto volbu jistě náležitě ocení. Různé druhy páskových taneční bot, typu sandálků na podpatku, jsou sice krásné, ale obnažené prsty by mohly utrpět šrámy od partnerových tanečních kroků.

Related Posts