Samsung si k narozeninám daroval novou kolekci smartphonů Galaxy

Není tajemstvím, že firma Samsung byla oficiálním sponzorem zimní olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu. Jedná se o významnou společnost, která již desítky let produkuje domácí spotřebiče, elektroniku včetně výpočetní techniky a mobilní komunikace, působí na poli strojírenského a těžkého průmyslu, dokonce i ve stavebnictví, a zviditelňuje se jako sponzor mnoha sportovních sdružení a klubů.
hnědý stůl

Firma Samsung se podílela na prosperitě země výraznou měrou

V roce 2018 slaví Samsung 80 let od svého vzniku a olympijské hry byly dobrou příležitostí k tomu, aby firma toto jubileum důstojně oslavila ve své zemi. Právě tam vznikla a byla také významným subjektem, který se zasloužil o hospodářský vzestup Jižní Koreje. Jinými slovy, nebýt firmy Samsung, možná by se ani zimní olympiáda v této zemi vůbec nekonala.
Společnost pomyslně slavila své narozeniny také novým přístrojem, který představila na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Jedná se o smartphone Samsung Galaxy S9 (a S9+). Připomeňme, že právě Samsung soupeří s firmou Apple o postavení na špičce těchto technologií a tyto výrobky byly reakcí právě na nové iPhony od Apple.
dvě tváře

Špičková kamera, vynikající rozlišení displeje

Nová řada chytrých telefonů Galaxy navázala na své předchůdce a nyní budou mít tyto telefony k dispozici displej 5,8 a 6,2 palců s excelentním rozlišením 2960 x 1440 pixelů. Po hardwarové stránce úspěšně konkuruje všem ostatním výrobcům telefonů v této třídě, ovšem špičkou bude především 12 MPx kamera. Ta se může pochlubit zcela novou progresivní technologií automatické clony, která pracuje na podobném principu, jako akomodace čočky lidského oka. Automatika nastavení clony podle množství světla se u těchto telefonů pohybuje v takovém rozsahu, jaký nenabízí žádný konkurenční výrobce. Kamera je také schopna zvládat natáčet videosekvence v rozlišení 720p a s rychlostí 960 obrázků za sekundu.