Půjčovna dodávek poslouží jako partner pro splouvání horního toku Vltavy

Dodávky se pronajímají již mnoho let, obvykle kvůli převážení nějakého materiálu, věcí při stěhování, stavebnin, nábytku, zahradní techniky atp., ovšem tyto vozy si půjčují jednotlivci i skupiny nadšenců, kteří se vydávají na sportovní akce. Jednou z těch nejoblíbenějších v Česku, s dlouholetou tradicí, je i vodní turistika. V letní sezóně jsou nás dobře splavné především Lužnice, Berounka, Sázava a Vltava, potíže s nedostatkem vody mívají Ohře a Otava, samozřejmě záleží na konkrétní situaci. Pokud ovšem preferujete jistotu, jediná Vltava má stabilně regulovaný průtok a v létě se vám nestane, že budete drhnout lodě po kamenech.

meandry Vltavy

Pronájem dodávek v půjčovně dodávek Praha Půjčovna Praha 9 je pro splouvání Vltavy výhodný z několika důvodů:

Horní tok Vltavy – chcete-li si užít opravdovou romantiku, začněte putování v kempu u Soumarského mostu. Dodávku tu pohodlně zaparkujete i s přívěsem, podmínkou je pouze 45 cm na vodočtu u Soumarského mostu a včasná rezervace na webu Národního parku Šumava. Plavbu zakončíte v Nové Peci a odtud se pak vlakem vrátíte pro vůz a druhý den převezete plavidla do Vyššího Brodu.

večerní Český Krumlov

Vyšebrodský kemp je dobře vybaven, doporučujeme navštívit klášter a ochutnat místní speciality z vyhlášeného pekařství na náměstí. Plavba z Vyššího Brodu do Českého Krumlova se může protáhnout na dva dny, první den přenocujete v kempu na Rožmberku (doporučujeme opět prohlídku hradu) a druhý den zakotvíte v Novém Spolí. Pro dodávku se vrátíte z Krumlova přímým autobusovým spojem, případně, kdo má zájem, může plavbu vynechat a odřídit dodávku v den plavby.

Úsek z Českého Krumlova na Dívčí Kámen, kde plavbu můžete ukončit, doporučujeme splouvat v plném složení, dodávka opět poslouží jako pohotovostní vůz, který pojme veškerou bagáž. Mít všechny věci uložené v dodávce (kromě peněz a cenností) se vyplatí, odpadá náročná manipulace s těžkými plavidly v průběhu plavby. Na závěr putování si nenechte ujít prohlídku keltského oppida Třísov s nádhernými vyhlídkami do okolí a romantického údolí křemžského potoka s Třísovským hamrem a přírodní rezervaci Holubovské hadce.

Related Posts