Počítače a mobily

Tyto dva přístroje nám vpadly do životů a některým je zcela rozvrátily. Jejich začátky byly pro každého těžké. Kdo chtěl počítač, nemohl si jej pořídit pro jeho drahotu, kdo chtěl mobil, měl v jeho počátcích stejný problém.  

Kdo je chtěl za každou cenu, bral peníze, kde se dalo a tyto věci si stejně pořídil. Většinou je neužil, protože skončil v base, jak se dříve říkávalo, v arestu. 

mobil

V dnešní době si však může tyto věci dovolit už skoro každý. Proto se kupují ty nejnovější a nejlepší značky, aniž člověk uváží, zda vůbec všechny ty podivnosti a funkce, za které vlastně zaplatil, využije. Pak má sice doma stroj za velké peníze, ale používá jej stejně, jako by měl doma průměrný, nebo dokonce i podprůměrné zařízení. Pokud chci jen občas napsat dopis, popřípadě se sem tam spojit s nějakým příbuzným či kamarádem, není potřeba mít počítač za milion a mobil za dva. Ale jistě, pro chlubení to je tak akorát.  

Každý uživatel informačních technologií by měl soudně uvážit, zda opravdu potřebuje něco, co dělá fotky v extra super kvalitě, když vyfotí jednou za čas svého potomka nebo sem tam něco v přírodě. Pro neprofesionálního fotografa stačí běžný mobil, která už dneska dělá fotky skutečně na úrovni. Laik nepozná, že nejsou foceny vysoce profesionálním strojem.  

Nejlépe je se poradit, ale asi ne přímo v prodejně, kde se snaží prodavač prodat raději dražší přístroj, protože má z toho většinou provizi.  

detail klávesnice

Nejlépe se i zde vrátit k informačním technologiím a vyhledat si informace přímo na internetu. Samozřejmě je potřeba se předtím něco naučit, alespoň základy, aby člověk rozuměl technickým parametrům. Je těžkou posoudit mobil kvůli focení, když nemáme tuchu, jaké údaje si nastudovat.  

Obklopujme se klidně technickými vymoženostmi, protože nám usnadní část života. Jen to nějak moc nepřehánějme.