Nesnažte se dítěti IT rozmluvit

Pokud se vaše dítě rozhodne, že bude studovat IT, rozhodně mu to nerozmlouvejte. Jsou rodiče, kteří jsou schopni danému dítěti vymluvit v životě vše, co dané dítě chce a rozhodně to není dobré. Každý člověk by měl v životě dělat to, pro co se rozhodne a to včetně vašeho dítěte. Jestliže vašemu dítěti neustále něco rozmlouváte a ukazujete mu, že jeho rozhodnutí není správné, věřte, že to v životě kvůli vám nebude mít snadné. Je možné, že to bude mít natolik složité, že byste ani nečekali, že to může takto dopadnout. Může to klidně skončit tak, že dané dítě nikdy nebude mít svou vlastní rodinu a to kvůli tomu, že se nebude umět rozhodnout, co je správné a co správné není a to kvůli tomu, jak bylo vychováváno.

Pokud se tedy vaše dítě rozhodne, co by v budoucnu chtělo dělat a bude to právě IT, za žádných okolností mu to nerozmlouvejte a to proto, že je to možná konečně něco, co dané dítě bude bavit a bude s daným oborem spokojené. I když máte úplně jinou představu o tom, co by vaše dítě mohlo dělat, nechejte jej, ať si samo vybere.

notebook na stole

Věřte, že pokud to takhle půjde dál, nadejde čas, kdy se s vaším dítětem pohádáte natolik, že se sami sobě odcizíte, protože dané dítě už nebude chtít poslouchat, jak mu neustále něco vymlouváte a snažíte se jej přesvědčit o tom, že jeho rozhodnutí nejsou správná. Věřte, že jednou ten den skutečně přijde a bude vás to velmi mrzet.

Jsou rodiče, kteří si myslí, že mohou své dítě ovládat a všechno, co řeknou, bude tak, jak řekli. Děti ale něco takového příliš dlouho nevydrží a čím starší budou, tím větší budou mít odpor k tomu, jak to na ně zkoušíte.

žena u počítače

Věřte, že něco takového opravdu nemusí dopadnout dobře, co se týká rodinných vztahů a pokud nechcete, aby to tak dopadlo, měli byste se zamyslet nad tím, jak se k danému dítěti chováte. Nechte dané dítě, ať se samo rozhodne, jak to chce nebo nechce. Je to jeho budoucnost a každý by si měl o své budoucnosti rozhodnout sám.