Mzda z pracovního poměru

Do práce chodíme proto, abychom vydělali dost peněz na obživu a mohli jsme plnohodnotně žít, přičemž mzda každého se podle moha faktorů liší.

Mzda z pracovního poměru

Peníze jsou potřeba

Peníze nejsou v životě všechno, ovšem bez nich to rozhodně nejde, a proto si je musíme nějaké legálně vydělat. Můžeme podnikat, ovšem to není pro každého, takže se většina lidí vydá cestou zaměstnání pod určitou firmou. Peníze se většinou řeší již při pohovoru, protože obě strany se musí nějak výhodně dohodnout. Také musíme myslet na to, že do práce budeme chodit desítky hodin týdně, a proto bychom si měli rozhodně dobře vybrat. Přeci nikoho netěší chodit někam, kde to nemá opravdu rád. Můžeme se ocitnout v tíživé situaci, kdy se nám hodí každá koruna, takže se nám hodí každá práce. U nás pracuje za minimální mzdu 150 000 lidí, což je opravdu vysoké číslo.

pracovní poměr

Její výše činí 15 200 Kč měsíčně nebo zhruba 90 Kč za hodinu. Vypočítat čistou mzdu můžeme snadno přes online kalkulačku Možná si řeknete, že je to málo peněz, ovšem v tíživé situaci se každý příjem hodí a můžeme díky němu využít. Pomůže nám také sepsat si rodinný rozpočet, abychom věděli, jak na tom finančně skutečně jsme.

Zvýšení platu

Každý nějak začíná, přičemž první období práce na plyn úvazek bývá po dokončení školy. Absolventi to mývají s výběrem o něco těžší, protože řada firem požaduje praxi, a navíc ze začátku budeme mít nižší plat. Po nástupu máme určitou výpovědní lhůtu, kdy se můžeme my i zaměstnanec rozhodnout, jestli v dané práci zůstaneme. Pokud vše klapne, tak většinou dostaneme smlouvu na určitou dobu, což může být první fáze, kdy dostaneme prodáno, protože zaměstnavatel nás má jít vyzkoušeno.

plná peněženka

Další zvýšení platu může přijít se smlouvou na neurčito a také povýšením. Pokud svou práci zvládáme dobře a zlepšili jsme třeba svou produktivitu, ovšem třeba několik let máme tu stejnou výplatu, tak není na škodu jít za nadřízeným se zeptat na zvýšení, kdy bychom měli argumentovat fakty a zasloužit si to. Z odmítnutí si nic nedělejte a stále na sobě pracujte, protože potom se Vaše šance zvyšují.

Related Posts