Muži mají své dny

Muži, stejně jako ženy, nejsou v určitém věku ušetřeni klesající hladině hormonů. Tato přirozená fyzická změna, která se nazývá andropauza, sebou přináší někdy komplikace, které si muži dobře uvědomují. Například jde o ztrátu libida, ztrácející se svalovou sílu, nižší výkonnost, nespavost, náladovost a celkově zhoršená psychická pohoda.
Po čtyřicátém roce, se každý rok snižuje u mužů hladina testosteronu až o deset procent.
muž se skateboardem
Všechny tyto projevy jsou přirozeným procesem narůstajícího věku. Není nutné podlehnout skepsi, že od této chvíle budou muži pouze živořit. Samozřejmě je pochopitelné, že ztráta sexuálního apetitu a klesajícího potěšení ze sexuálního styku, většinu mužů bude trápit. Mohou, ale na zlepšení svého problému pracovat.
Pokud nechcete své tělo zatěžovat chemickými léky a potravními doplňky, zkuste nejdříve některý z přírodních přípravků. Určitě se věnujte svému jídelníčku a jezte zdravě. Snažte se vyvarovat stresu, udržujte si duševní pohodu a dostatečně odpočívejte. Tělo obohaťte především o vitamín B6, hořčík a zinek.
ženšen na ošatce

Všechny tyto vitamíny vám pomohou proti snižování mužského hormonu, testosteronu. Posledním hitem je užívání výtažku ze semen pískavice. Ta, nepříjemné příznaky poklesu hormonů snižuje.
Nejen pískavice, ale i jiné bylinky jsou užitečné pro udržení testosteronu. Pokud zkusíte čaj z Kotvičníku zemního, určitě neprohloupíte. Kotvičník nejen, že pomáhá proti snižování hormonu, ale příznivě působí na kardiovaskulární systém.
Další vhodnou bylinkou je Maca peruánská. Podporuje libido, fyzickou a psychickou výkonnost. Dokonce se traduje, že prodlužuje život. Obsahuje mnoho užitečných vitamínů B a C, včetně minerálů.
Doporučovaná je Damiana, která patří mezi afrodiziaka, stejně jako povzbuzující Ženšen. Nastoluje rovnováhu, harmonizuje organismus. Ženšen se používal již v Čínské medicíně.