Město Vlašim a jeho okolí stojí za návštěvu

Chtěli byste navštívit nějaké zajímavé místo ve středočeském kraji? Pak zamiřte do města Vlašim, kde můžete navštívit třeba místní zámecký park nebo parazoo (minizoo spojenou se záchrannou stanicí pro handicapované živočichy).
vstup do hradu
Zámecký park ve Vlašimi je jedním z nejlépe zachovalých parků ve střední Evropě. Při vstupu do místního zámeckého parku vás uchvátí nádherná fontána s příznačným názvem „Pampeliška“. Místním parkem vás provede naučná stezka s několika informačními panely a také s historickými srovnávacími fotografiemi. Dominantu parku tvoří zámek s nádvořím, kde se nachází také restaurace. Toto místo bývá hojně využíváno pro konání svateb a místní park pak pro následné svatební focení.
Uprostřed parku vás uchvátí zachovalý čínský pavilon s velkými sloupy. V parku nechybí ani dětské hřiště, několik krásných vyhlídek do širokého okolí. Udržované louky v létě lákají k pikniku, posezení nebo hrám. Výlet do parku si tak užijí jak dospělí, tak i děti.
A přímo z paku můžete vyrazit do PARAZOO, která se nachází hned naproti. Nachází se tu odchycená a zachráněná zvířata, která nemohla být následně po vyléčení z různých důvodů vrácena zpět do volné přírody. Hlavním lákadlem tu jsou vydry, které se před návštěvníky rády předvádějí a také mluvící krkavec. Dále tu je třeba liška, veverka, kuna a různé druhy ptáků.
cesta mezi stromy
A co podniknout v okolí města Vlašim?
Vyrazte na bájnou horu Blaník. Na vrcholku této hory vám bude odměnou za výstup nádherný výhled z místní rozhledny. Výchozím bodem pro výstup na tuto horu je obec Kondrac nebo Louňovice, které jsou od města Vlašim vzdáleny pár kilometrů. Stačí jen zaparkovat auto a můžete vyrazit na výlet, který vám zabere celé odpoledne. Terén zvládnou i malé děti, na které na stezce čekají zábavně-naučná místa s úkoly (poznávání listů, kúry stromů, ptačí budky apod.). Ve spodní části rozhledny se pak můžete občerstvit, nechybí ani místa k posezení a wc.
Pokud zavítáte do města Vlašim, rozhodně na vás bude čekat spousta zajímavých míst, a to i v okolí města.