Letem světem o mobilních zařízeních

Není se čemu divit, že popularita mobilních telefonů během pár let prudce stoupla a stále nepřestává stoupat. Umožňují nám totiž lehký přístup na internet a spoustu jiným médiím.

Ve spoustě aspektech je toto pozitivní věc, ovšem s tím přichází i vlna negativních věcí, na které se během let přišlo. Například závislost.

Konkrétně tedy závislost na sociálních médiích. Konkrétně tedy sociální síť TikTok, která v posledních letech extrémním způsobem získala mnoho uživatelů, je jedním z viníků, proč jsou lidé na mobilu závislí. Studie tvrdí, že díky krátkým videím, člověk či dokáže velmi lehčeji udržet pozornost, zároveň tak získat nával dopaminu, a tudíž dočasný pocit radosti, na kterém si člověk bez jeho vědomí dokáže vypěstovat rychle závislost.

mobil na stole

Co se týče vývoje mobilních technologií, ta taky nezaostává. Je to jen lehce přes deset let, co byl představen první iPhone, a ačkoliv to tehdy lidí neocenili tak jako dnes, dá se říci, že udal standard toho, jak a co má správný mobilní telefon splňovat. Dnes už očekáváme, že nám telefon vyfotí úžasné fotky, natočí 4k video nebo že budeme přes něj stahovat vysokými rychlostmi.

Zařízení se dají pořídit již od pár tisíc korun až po deseti tisíce, pokud chcete opravdu ty nejprémiovější co se zrovna na trhu dají pořídit.

Ty dražší nám nabízejí funkce, které ty levnější ne, jako například nejvýkonnější procesory, které se starají o to, aby celkový chod telefonu byl co nejplynulejší.

mobilní telefon

Spousta lidí říká, že kupovat si Apple zařízení je předražená záležitost, ovšem věřte, že jejich celkový ekosystém, ve kterém zařízení fungují, je dokonale optimalizovaný a poskytují nám od jednoduchého ovládání po skvělou produktivitu.  Na závěr, je jen na vás, jakou cestou se vydáte, ať už to bude Android či Apple zařízení, ovšem pamatujte, že na Apple produkty se můžete spolehnout co se týče práce, pokud ovšem máte rádi otevřenost a volnost, volte Android.