Jak správně zálohovat online

Dnes si představíme tři cloudová úložiště. Všechny své soubory, fotografie a videa si musíte průběžně ukládat. Není nic horšího, než když se vám zhroutí počítač a přijdete o všechnu svou práci i vzpomínky. Online úložiště je takovým skladem jednadvacátého století, který potřebuje každý z nás. Je samozřejmě pouze na vás, který si zvolíte. Na online trhu je jich dnes již mnoho, což je i důkazem toho, že jsou velmi žádané. Ještě aby ne. Moderní doba technologie potřebuje spolehlivé místo pro ukládání důležitých souborů.
 focení mraku

MEGA aplikace

Tento alternativní sklad má mnoho výhod. Jednou z nich je to, že nepatří žádné velké společnosti jako je Microsoft nebo Google. Nemůže se tak stát, že by někdo prodal vaše data třetí straně. Dalším, a to velkým pozitivem je 50 GB, které získáte zcela zdarma. A pokud by vám to nestačilo, tak za příplatek budete mít k dispozici celých 4000 GB.
 
Navíc kromě velkého množství volného místa se můžete těšit také na webové aplikace, appky pro Windows na počítači i chytrém telefonu fungují perfektně. V rámci jednoho účtu tak můžete synchronizovat několik zařízení, která vlastníte a potřebujete zálohovat. A zajisté se vám bude líbit i možnost sdílet vaše soubory s dalšími uživateli Mega.
 velké data

Neznámí, ale spolehliví

Aplikace Syncthing není příliš známá. Jedná se ovšem o velmi otevřené, decentralizované cloudové úložiště, které vám dává svobodu. Díky této platformě budete mít možnost naprostého soukromí, protože vaše data nebudou sdílena s třetí stranou a to, jak se budou pohybovat po Internetu si rozhodnete sami.
 
Veškerá data budou uloženy jen a pouze ve vašem počítači. To je velká výhoda, protože se nemusíte obávat o to, že centrální server selže nebo bude nějak ohrožen. Vás se to týkat nebude. Každý uzel je navíc opatřen silným kryptografickým certifikátem až na uzly, u kterých sami povolíte přístup ke clusteru. Aplikace je přístupná přes:

  • Mac OS X,
  • Windiws,
  • Linux,
  • FreeBSD,
  • Solaris a
  • OpenBSD.