Focení miminek je těžké, ale krásné

Téměř v každém rodinném albu jsou fotografie malých dětí. Naše babičky většinou nechaly své ratolesti zvěčnit až v době, kdy už se stavěly na nohy. A určitě znáte ty křečovité výrazy těch malých chudáků, jenž byli nuceni zaujmout pozici vyhovující panu fotografovi. A jestliže se ten malý neposeda začal vrtět a poposedávat, došlo mnohdy i na výchovný pohlavek. Pak teprve se fotografie povedla! Doba se v této záležitosti naštěstí posunula o hodný kus kupředu. Dnes už se nefotí až odrostlé děti, ale docela malá miminka.
novorozeně po porodu.jpg
o Pokud zavítáte do některého ateliéru zkušeného fotografa https://www.katerinasvobodova.cz, pak nečekejte atmosféru naplněnou nervozitou a netrpělivostí.
o Každý profesionál, který se zabývá fotografováním docela malých miminek, ví, že trpělivost patří k jeho práci stejně jako přístroj, se kterým bude pracovat.
Ten malý uzlíček, kterému je teprve několik málo dnů, potřebuje cítit naprostou pohodu a žádný stres. Ne každé miminko je pohodový spáč, který bude v poklidu pochrupovat v rodičovské náruči.
miminko s hračkou.jpg

Žádný spěch, ale naprostá pohoda

Fotograf, který se zabývá zachycováním prvních okamžiků od narození nového života, ví, jak všechny situace bravurně zvládnout. Pak se den, kdy se rozhodnete pro zvěčnění neopakovatelných chvil, stane příjemně prožitým dnem. Přání rodičů budou respektována.
o Vždy záleží na vzájemné domluvě a dohodě, aby vše dopadlo k oboustranné spokojenosti.
o Jde přeci o okamžiky, které už se nikdy nevrátí, a byla by tedy veliká škoda, pokud by se něco nepovedlo tak, jak má.
Není to tedy „focení na běžícím pásu“, kdy už netrpělivě podupává za dveřmi další zákazník. Čas nehraje žádnou roli, jde pouze o výsledek. A ten bude jistě dokonalý. Z fotografií bude vyzařovat pohoda a radost z toho malého zázraku, kterým je příchod nového člověka na svět.

Related Posts