Domov, který nám tvoří zázemí, a lidé bez domova.

Každým dnem řešíme jak důležité věci, tak i maličkosti a hlouposti.  Zdálo by se, že tohle téma je otřepané, ale není tomu tak . Na tohle téma existuje již spousta článku, ale myslím si, že k tomuhle tématu je pořád co napsat. Je důležité, aby se neustále připomínalo lidstvu, co je důležité. Spousta z nás, vnímáme DOMOV,  kde máme svoje ZÁZEMÍ, za jednu z nejdůležitějších věcí našeho života. Je to naše místo, které považujeme za bezpečné, kde se cítíme dobře. Ale je to i naše útočiště. Když se vracíme z práce, z pracovních cest, z dovolené, každý máme myšlenku v hlavě AŤ UŽ JSEM DOMA. Není to jen prostor, ve kterém jsou jen stěny, osobní věci. Čeká nás tu rodina, a to je to nejdůležitější, to čemu říkáme ZÁZEMÍ. Není ani tak podstatné v jakém domě žijeme. Zda bydlíme v chatrči, nebo útulném domě. I kdybychom žili pouze v jedné místnosti, pořád je to místo, kde složíme svoji hlavu. Položme si každý tu jednoduchou otázku, kterou někteří z nás vnímají jako banalitu. 

žena doma

Je pro nás mít DOMOV a ZÁZEMÍ důležité? Znamená pro nás dostatek? 

Neberme tohle na lehkou váhu a jako samozřejmost. Máme tu osoby, které takové štěstí nemají, a za tento pocit by dali cokoli na světě.

bezdomovec

Ano , o tomhle tématu se u kávy s přáteli nebavíme. Ale proč?! Proč je tohle druhé téma vytlačeno? Mluvím o lidech BEZ DOMOVA. Neříkám, že mezi nimi nenajdeme jedince, co si za tuto situaci nemůžou sami. Najdeme mezi nimi i také ty, co o svůj domov přišli z nešťastných příčin a nemohou za to.  Je jim nabídnuta pomoc, je na každém z nich, jak s touto pomocí naloží. Ale co by dali za to, aby mohli říct, že mají svůj DOMOV, kde na ně čeká rodina, postel,na kterou si mohou lehnout . Místo, kde se cítí bezpečně, kam se mohou každým dnem vracet. 

Nejspíš se ptáte,  proč jsem do toho článku zahrnula nešťastníky BEZ DOMOVA. Na tohle odpovím jednoduše. Abychom si uvědomili, co máme, a čeho bychom si měli vážit.

Related Posts