Co nezapomenout vzít na chatu?

Bydlíte-li ve městě a chcete si alespoň na pár dní odpočinout od toho všeho městského ruchu a celkově od problémů běžného života, je velmi vhodné vydat se na chatu. Co je však dobré si přibalit, abyste Váš pobyt na chatě měli nejen příjemný, ale také například bezpečný?
chatrč v lese

Sprej proti komárům a klíšťatům

Klíšťata a komáři dokáží Váš pobyt na chatě často pořádně znepříjemnit. Pokud máte chatu v místě, které je někde u vody, či plánujete chodit k vodě a do lesa, je vhodné přibalit si s sebou repelentní sprej. Nemusí to však být jen sprej, ale k dostání je například i repelentní mléko či speciální repelentní náramky na kotník a zápěstí. Repelentní mléko je v dostání také ve formě, která hubí komáry a klíšťata ihned, co se Vás dotknou – je to sice praktické, ale vhodné spíše pro dospělé. Děti by mohly takovou látku olíznout, a to by vzhledem k toxicitě přípravku rozhodně nedělalo dobrotu. Co se náramků týče, je dobré nosit jeden na zápěstí a druhý na protilehlém kotníku.

Opalovací krém a mléko po opalování

Nejednomu z nás se asi už stalo, že se v létě nenamazal, dlouho se slunil a odnesl si z toho spáleniny od slunce. Ty jsou nejen nepříjemné a bolestivé, ale také nebezpečné. Nikdo totiž určitě nestojí o rakovinu kůže. Opalovací krémy vybírejte s přihlédnutím k tomu, jaký máte fototyp – čím nižší fototyp, tím vyšší je vhodné použít ochranný faktor. A pokud už se náhodou spálíte, mléko po opalování zajisté přijde vhod.
chatka v horách

Lékárnička

Důležité je přibalit nejen léky, které berete pravidelně, ale i malou lékárničku pro všechny případy. V té by se měly nacházet léky proti bolesti, horečce, průjmu, hodit se mohou také obvazy a náplasti (například tehdy, pokud jste si vzali nové neprochozené boty a jiné s sebou nemáte). Pokud jste alergičtí například na pyly nebo včelí/vosí bodnutí, protialergický prášek je něco, co byste měli rozhodně mít u sebe.

Výběr dalších věcí již závisí zcela na Vás. Mějte však na paměti, že ač budete mít třeba zavazadlo těžké, je vždy lepší si toho vzít s sebou více než méně.