Čištění koberců zbavuje podlahu i nepříjemného odéru

Když si koupíte koberec a máte jej doma týden, připadá vám, že je tak krásný, takže na něm váš zrak bude ulpívat každou chvíli. Časem se to ale změní a naopak může být zdrojem ne zrovna příjemných chvil.

nohy na koberci

Zapáchající koberec vám zbytečně kazí náladu

Rozlité tekutiny – docela častou nehodou v domácnostech je rozlití čehokoli tekutého. Proto se doporučuje konzumovat jídla i nápoje v kuchyni, kde koberce nebývají zvykem, ale to je jen teorie a jsou okamžiky, kdy si s radostí uděláte pohodlí na sedačce s kávou, s červeným vínem nebo dokonce s teplým mlékem. Skvrny od vína či kávy vyčistíte docela efektivně obyčejnou sodou s trochou octa, horší je to u mléka, které obsahuje tuk, a jehož část se usadí v hlubších vrstvách vláken. Rozlité mléko nebo kakao, případně obdobná kašovitá strava může pak po určité době být začít nepříjemně cítit mastnými kyselinami.

dětský koberec

Zvratky a exkrementy – to je snad nejhorší typ znečištění koberce a zde se vyplatí využít strojní čištění, např. rotační hlavicí Rotovac. Můžete zkusit opět využít sodu s octem, ale málokdy se podaří skvrny vyčistit důkladně až do hloubky. Kyselina chlorovodíková ze zvratků časem vyprchá, ale dětská či zvířecí moč bývá cítit velmi dlouhou dobu.

Balzám pro bosé nohy – koberce si pořizujeme hlavně kvůli pohodlí a teplu na bosá chodidla. Je to skutečně balzám a nemůže se mu vyrovnat žádná jiná podlahová krytina. Častokrát si však ani neuvědomujeme, že koberec v takovém případě nahrazuje ponožky, jenže na rozdíl od nich, které končí v bubnu pračky, jej pouze pravidelně luxujeme, a to je málo – je to, jako kdybychom ponožky místo praní pravidelně vysávali jen od prachu. Zde by mohla opět zabrat soda, ale museli byste s ní několikrát po sobě pracně čistit celou plochu a navíc by výsledek nemusel být natolik efektivní. Strojní čištění koberců Praha Wismont čištění vás tedy zbaví nejen viditelných skvrn a zbytků nečistot včetně usazeného mastného prachu, ale právě všech druhů odérů, po nichž zrovna netoužíme.

Related Posts