Bez zajištění neznamená lepší

Trendem dnešní doby je, že pokud na to nemám tak si to prostě koupím. Problémem je, že většina lidí zjistí, že se daná věc musí také splácet. To může způsobit řadu problémů, když má člověk tři půjčky a diví se jaké astronomické sumy musí splácet. Proto je lepší uvažovat, než si peníze půjčíme.
bankovky v pc

V některých případech nám však nezbývá nic jiného než se zadlužit. Pokud stavíme dům často prostě nemáme dostatek financí na to abychom zaplatili celý dům jen ze svého. K tomu účelu může dobře posloužit stavební spoření. Zde tedy stačí pravidelně spořit po dobu minimálně dvou let, mít k zástavě dům a doložit příjmy či výpis z registru dlužníků.

Zde však může v mnoha případech nastat problém. Jestli se již s finančními problémy potýkáme nebo jsme již peněžní problémy měli banka je schopna si všechno zjistit. Jedná se tedy o její peníze a velice dobře si hlídá komu půjčí a komu ne. Pokud se tedy v nějakém registru již nacházíme jen s těží můžeme počítat s úspěchem.
mince na domeček

Ale i pro ty méně úspěšné z nás se naskýtá možnost, jak přijít k penězům. Řešením jsou nebankovní společnosti a jejich nebankovní půjčky. Jedná se o takové společnosti, kterým z určitého důvodu nebyl udělen Českou národní bankou certifikát pro provozování činnosti jako banka.

Tyto společnosti tak nemusí dodržovat diktát ČNB a můžou tak snižovat nároky na poskytování půjček. S nižšími požadavky přichází také pro společnost větší riziko, že o peníze přijde to se ve výsledku odráží na výšce placených úroků.

Největší oblibě v rámci nebankovních společností se těší bezúčelová hypotéka. Ta má jednu obrovskou výhodu a tou je její bezúčelovost. Standardní půjčku využíváme na předem stanovený záměr. Tedy vylíčíme bance, na co peníze potřebujeme a na základě naší prezentace banka poskytne nebo také neposkytne peníze. U bezúčelové půjčky je tomu naopak. Nikomu nezáleží, na co peníze využijeme, ale pouze zda peníze vrátíme.