Kosmetika netestovaná na zvířatech

Mnohdy si ani neuvědomujeme fakt, že denně je po celém světě podrobeno testování neuvěřitelné množství zvířat, které tak trpí pro naši krásu! Ročně se jedná o více jak sto miliónů zvířat. Jsou odvětví, jako například zdravotnictví a medicína, kde se zkrátka tomu nelze vyhnout. Ale proč by zvířata měla trpět, jen pro náš blahobyt v rámci používání kosmetiky a drogistického zboží.
 štěteček na pudr
Tak jako už i Češi se čím dál více úspěšně učí ve čtení složení potravin, mělo by se stát i čtení obsahu a složení kosmetických produktů též jednou ze samozřejmostí při nákupu. Proč neupřednostnit produkty netestované na zvířatech. Mimochodem! Lze to a ještě kosmetika netestovaná na zvířatech je lepší variantou, převážně se jedná o přírodní a efektivní přípravky.
 
Proč preferovat kosmetiku netestovanou na zvířatech?
 
Prioritou je humánnost. Proč by zvířata měla trpět v rámci pokusů, kdy kromě značného utrpení, končí smrtí či jsou usmrcena. Nejedná se jen o testování v rámci dekorativní, tělové či vlasové kosmetiky. Zvířata jsou vystavena bolesti při pokusech i ohledně dalších produktů, ať už se jedná o čisticí prostředky pro domácnost, barvy, hnojiva apod. I když pokusy na zvířatech jsou vnímány jako něco velmi špatného, kdo však si na to vzpomene při brouzdání se mezi regály v drogerii, nebo při nákupu své oblíbené rtěnky?
bílý králíček
 
Zákaz testování kosmetických produktů na zvířatech v ČR
 
V České republice byl schválen zákaz testování kosmetických přípravků na zvířatech. Tímto se tak v roce 2004 zařadila Česká republika mezi ostatní země, jako je Velká Británie, Německo či Nizozemí. V těchto zemích zákaz testování na zvířatech je platný již po mnoho let. Bylo stvrzeno převážnou většinou, že podrobení zvířat testování v rámci kosmetiky je zbytečné, morálně nepřípustné. Avšak ne všechny země EU mají zakázáno testování na zvířatech v kosmetickém odvětví.
 
Jak poznat netestovanou kosmetiku a kde zakoupit?
 
Nejznámější je logo králíka. Jelikož naštěstí se neustále rozrůstají řady firem a značek, které netestují na zvířatech, je i více potenciálních certifikátů, které jsou prokazatelným důkazem, že výrobky nebyly testovány na zvířatech. Jsou to především certifikáty CPK a CPK Bio. I české značky se mohou pochlubit tímto certifikátem.
 
Kosmetiku netestovanou na zvířatech poznáte dle uvedení na daném výrobku. Rovněž je možno na internetu si přečíst konkrétní výčet kosmetických značek, které netestují na zvířatech. Stejně tak je možné i najít specializované e-shopy, které se zaměřují výhradně na prodej kosmetiky, která se pyšní netestováním na zvířatech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup